Jak začít a kde se o podnikání dozvědět víc ...

Zde se můžete zorientovat v tom, co znamená podnikat - jak připravit podnikatelský záměr, jaké jsou zkušenosti reálných podnikatelů a dokonce si můžete i ve hře vyzkoušet, jestli se dokážete jako podnikatel rozhodovat. 

Pár zajímavých videí na začátek

Jak se připravit na podnikání?

Následující zdroje by vám měly poskytnout pohled na startovní čáru podnikání. Mít dobrý nápad a být kreativní totiž často nestačí. Chtělo by to jednoduchý návod, jak na podnikání. Ten ale bohužel neexistuje. Nejprve byste měli něco málo vědět o tom, jak to chodí na trhu.
A také musíte sami sebe přesvědčit, že víte, proč vlastně podnikat. Pak už nic nestojí v cestě tomu, začít pracovat na vlastním podnikatelském plánu - tedy záměru Vašeho podnikání.
Rozjet podnikání není vůbec snadné, hlavně pokud chybějí peníze. V dnešní době existuje mnoho možností, jak potřebné finance získat. Co se třeba zúčastnit nějaké soutěže, hledající talentované začínající podnikatele?
Ale pozor, než se rozhodnete využít cizích peněz, pro financování vlastního podnikání, něco si nastudujte.
Abyste nedopadli takhle. Bez toho, aby Vám někdo podnikání posvětil, se rozhodně neobejdete. Víte, kde by měla začít Vaše cesta za štěstím? Přece na Živnostenském úřadě. Pokud vše dobře půjde, budete stále lepší a lepší. A možná se jednou objevíte i mezi elitou, kterou budou všichni kolem obdivovat, jako vítěze soutěže Firma roku a Živnostník roku. Ani Váš věk není tak velkou překážkou. Podívejte se, jak byla kreativní parta středoškoláků, která na trhu prorazila s originálním Beer Boxem.Na podnikání se také můžete připravit v našem e-learningovém kurzu rozděleném na 10 modulů, které se tématicky zabývají motivací k podnikání, podnikatelským plánem, marketingem, základními ekonomickými výpočty a kategoriemi v podniku, formami podnikání, povinnostmi podnikatele a etikou v podnikání.

Myslíte si, že už víte jak na to? Zkuste si to ... zatím alespoň na počítači

Párky v rohlíku - podnikatelský záměr Chov včel - podnikatelský záměr

Vyzkoušejte si naše výukové hry – například podnikatelský záměr chovu včel a nebo prodej párků v rohlíku.

Další zajímavé weby o tématu podnikání